dorosli (6).JPG

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie jest ogólnodostępną placówką upowszechniania kultury. Prawo do bezpłatnego wypożyczania książek z Biblioteki mają wszyscy mieszkańcy powiatu iławskiego, szczegółowe zasady korzystania z materiałów bibliotecznych określają regulaminy znajdujące się w każdej placówce.

Zbiory biblioteki tworzą: książki i czasopisma, które są systematycznie uzupełniane nowościami wydawniczymi. Bogatym księgozbiorem popularnonaukowym oraz prasą codzienną i specjalistyczną dysponuje Czytelnia Ogólna, w której można także skorzystać z odpłatnych usług drukowania, usług kserograficznych  oraz skanera. Ofertę  Czytelni Ogólnej wzbogaca funkcjonująca od 2015 r. bezpłatna wypożyczalnia filmów fabularnych.

Oddział dla Dzieci ma w swoich zbiorach literaturę piękną, książki popularnonaukowe i duży wybór czasopism. Wszystkie zbiory dostosowane są dla najmłodszych czytelników. Na miejscu można także skorzystać z odpłatnych usług drukowania na kolorowej drukarce laserowej.

Wypożyczalnia dla Dorosłych posiada 50 t  tys.  księgozbiór literatury pięknej i popularnonaukowej. Pracownicy działu służą profesjonalną pomocą przy wyszukiwaniu książek, które pozwalają miło i kulturalnie spędzić czas oraz pogłębić wiedzę. 

Filia Nr 2 swoim użytkownikom oferuje  książki z literatury pięknej, popularnonaukowe, księgozbiór podręczny oraz czytelnię prasy. Doskonale dobrany księgozbiór oraz niepowtarzalna atmosfera małej biblioteki, przyciąga co roku ponad 1,5 tys. użytkowników. 

Pracownia komputerowa, pozwala znaleźć się bliżej świata, dzięki dziesięciu stanowiskom komputerowym. Na miejscu można skorzystać nie tylko z przeglądania stron internetowych ale także nauczyć się obsługi programów komputerowych.

Każdego roku z Biblioteki korzysta ponad  80  tysięcy czytelników.  W 2014r. wypożyczono lub udostępniono ponad 151 tys.  materiałów bibliotecznych. Każdy klient biblioteki może w naszych oddziałach miło spędzić czas, korzystając ze zbiorów, szukając informacji lub uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych, wycieczkach i  imprezach kulturalnych.

Każdy klient biblioteki może w naszych oddziałach miło spędzić czas, korzystając ze zbiorów, szukając informacji lub uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych, wycieczkach i  imprezach kulturalnych.

W naszej pracy najważniejszy jest użytkownik, który jest obsługiwany przez profesjonalnie przygotowaną do tego kadrę. Jesteśmy przyjazną Biblioteką i dla każdego klienta nasze drzwi są otwarte, a są to drzwi, które prowadzą do wiedzy, nauki i relaksu, który pragniemy aby zbliżał się do standardów europejskich.

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

/-/ pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej

 

Zapraszamy do korzystania z usług:

 • katalogu on-line
 • Iławskiej Biblioteki Cyfrowej
 • komunikatora GG pozwalającego zamówić, przedłużyć termin wypożyczonych książek oraz uzyskać informację o zbiorach
 • „kącika malucha” – zaopatrzonego w gry, puzzle, pacynki, klocki, książki zabawki, dzięki którym małe dziecko ciekawie spędzi czas
 • „książki na telefon” – dostarczania książek do domu osobom starszym, chorym lub niepełnosprawnym
 • przedłużania terminu wypożyczenia książki przez telefon
 • rezerwacji książki przez telefon i on-line
 • pomocy przy tworzeniu i sporządzaniu bibliografii
 • zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej – przygotowanych w ciekawy i aktywizujący sposób dla wszystkich grup wiekowych

Bibliotekarze:

 • służą informacją ułatwiającą dotarcie do potrzebnych materiałów,
 • wskazują sposoby poszukiwań, zarówno w katalogach, jak i w bazie komputerowej,
 • pomagają wypożyczać książki,
 • udzielają objaśnień dotyczących funkcjonowania Biblioteki i korzystania z połączeń internetowych,
 • udzielają podstawowych informacji z różnych dziedzin wiedzy,
 • służą pomocą przy poszukiwaniach bibliograficznych, regionalnych oraz dotyczących przepisów prawnych,
 • oprowadzają wycieczki i osoby zainteresowane po stałych i czasowych ekspozycjach Biblioteki.
biblio.JPG
Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 800 - 1500

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj38
WczorajWczoraj125
W tym tygodniuW tym tygodniu156
W tym miesiącuW tym miesiącu275
ŁącznieŁącznie3385801