do inter120170711 (Copy).jpg
 

 

Santiago Roberto
" Tajemnica nawiedzonego zamku "
Wyd.finebooks


Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej… Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują…
Drużyna FC Soto Alto wraz ze swoim trenerem wyjeżdżają do Szkocji, by wziąć udział w legendarnym Turnieju Sześciu Klanów. Okazuje się, że jest to bardzo trudny i trochę dziwny turniej, w którym nagrodą jest... stary, średniowieczny zamek. Dlaczego trenerowi tak zależy na udziale w turnieju? Czy mają z tym jakiś związek podejrzane nocne odgłosy i niepokojące wydarzenia? To kolejne zagadki do rozwiązania przez Najfutbolniejszych.
Najfutbolniejsi to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi!

Szósta książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.


do inter220170711 (Copy).jpg

 

Orlińska Zuzanna
" Ani słowa o Zosi ! "
Wyd.Literatura


Tosia zabiera się z mamą i jej denerwującą koleżanką w podróż służbową. Początkowo zieje nudą, ale potem... Dziewczyna przeżywa miłosne zauroczenie i wpada na trop tajemniczej historii rodzinnej. Jednocześnie stara się zapobiec romansowi matki, która chyba nie jest z tego zadowolona. Niestety – dobre chęci Tosi doprowadzają do tego, że zakneblowana i związana siedzi w jakiejś ruderze, w dodatku z chłopakiem, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Powiało grozą? To dlaczego zamiast gryźć palce ze zdenerwowania, czytelnik "Ani słowa o Zosi!" tarza się ze śmiechu? 

Druga nagroda w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. 

 

 

do inter320170711 (Copy).jpg

 

Duddle Jonny
" Wielka wyprawa po złoto "
Wyd. Mamania

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers! 
Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów. 
Jim wraz ze swoim tatą znajdują w starej butelce mapę prowadzącą do skarbu i decydują się od razu popłynąć na tajemniczą wyspę. Do stu tysięcy par beczek, coś poszło nie tak! Czy reszta pirackiej rodziny wraz z nieocenioną Matyldą zdoła ich uratować, zanim będzie za późno? A może na zawsze utkną w pułapce? 


do inter420170711 (Copy).jpg

 

Darwood Melissa
" Luonto "
Wyd. Filia

Podczas trzęsienia ziemi siedemnastoletnia Chloris zostaje uratowana przez monstrualne ptaszysko. Orzeł jest Homanilem – dwudziestoletnim chłopakiem o imieniu Gratus. Zabiera dziewczynę do Luonto – osady będącej odpowiednikiem biblijnej arki. Homanile żyją pod ludzką postacią, lecz gdy do głosu dochodzą silne emocje, ulegają przemianie w zwierzęta. 
Między Chloris a Gratusem rodzi się zakazane uczucie. Jaką misję mają do spełnienia Homanile? Czy związek człowieczej dziewczyny z Homanilem ma szansę na przetrwanie? 
Koniec świata nadchodzi. Żywioły pragną zemsty. 
A może nic nie jest takie, jakim się wydaje... 
Wolisz poznać gorzką prawdę czy upajać się słodkim kłamstwem?do inter520170711 (Copy).jpg


 

Zappia Francesca
" Wymyśliłam Cię "
Wyd.JK

"Jeśli nawet miłość nie zawsze zwycięża, dzięki niej łatwiej znieść wszystkie bitwy". 
Rzeczywistość, jak się okazuje, często nie jest tym, czym się wydaje. 
Oto Alex, maturzystka i absolutnie niewiarygodna narratorka, która czasami nie potrafi odróżnić prawdziwego życia od złudzenia. Codziennie walczy, by rozpoznać, co jest prawdą, a co nie. Uzbrojona w swój aparat fotograficzny, z młodszą siostrą u boku, Alex prowadzi codzienną wojnę ze swoją chorobą – schizofrenią – starając się pozostać przy zdrowych zmysłach na tyle długo, by dostać się do college’u. I nieźle jej idzie: poznaje nowych ludzi, chodzi na imprezy i… zakochuje się. Tylko co z tego jest prawdą? 
Alex przywykła do tego, że jest, jaka jest. Nikt nie przygotował jej na normalność… 
do inter620170711 (Copy).jpg

 

Bardugo Leigh
" Cień i kość "
Wyd. Papierowy Księżyc

„Cień i kość”, amerykańskiej autorki Leigh Bardugo to jeden z największych bestsellerów młodzieżowego fantasy ostatnich lat. Książka trafiła na listę bestsellerów New York Timesa, prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilkunastu krajów, a prawa do wersji filmowej wykupił sam producent filmów o Harrym Potterze. „Cień i kość” to pierwszy tom trylogii Grisza, która urzeka niezwykle barwnym światem i wciągającą miksturą przygód, magii i emocji.

Ravka, niegdyś potężna i dumna, jest dziś otoczona przez wrogów i rozdarta przez Fałdę Cienia: pasmo nieprzeniknionej ciemności, w której czają się przerażające potwory. Niespodziewanie pojawia się nadzieja: samotna, młodziutka uciekinierka jest kimś więcej, niż się wydaje…


do inter720170711 (Copy).jpg

 

Mull Brandon
" Tkacze śmierci " 
Wyd. Literacki Egmont

Wielka przygoda, akcja, od której nie sposób się oderwać. 
Cole musi zmierzyć się z największym jak dotąd zagrożeniem. Od przybycia na Obrzeża Cole i jego przyjaciele walczyli z potworami, rzucali wyzwanie rycerzom i toczyli bitwy z siejącymi zniszczenie robotami. Ale nic nie przygotowało ich na to, co zastaną w Necronum.
W tym nawiedzonym królestwie trudno odróżnić żywych od martwych, a tajne pakty niosą ze sobą straszliwe niebezpieczeństwo. W Necronum mieści się kraina echa, przystanek dla tych, którzy odeszli. Żywi rzadko się tam zapuszczają. Cole, nadal oddzielony od swojej mocy, musi udać się do krainy echa i polegać na instynkcie, żeby ratować przyjaciół. Wrogowie są coraz bliżej, więc ryzykuje wszystko, żeby odnaleźć jedyną rzecz, która może ich ocalić. 

»Tkacze śmierci« to czwarty i przedostatni tom bestsellerowego cyklu Brandona Mulla, autora »Baśnioboru«. Fantastyczna i pełna akcji seria! 
 
do inter820170711 (Copy).jpg


 

O`guilin Peadar
" Call - Wezwanie "
Wyd. Czwarta Strona

Co byś zrobił mając tylko chwilę, żeby uratować swoje życie, a zegar już zaczął odliczanie? 
Trzy minuty 
Wszyscy nastolatkowie wiedzą, że pewnego dnia znajdą się w przerażającej krainie, do której zostaną Wezwani. 
Dwie minuty 
Na nieznanym terenie ruszą za nimi bezwzględni łowcy, którzy zrobią wszystko, by ich dopaść i zabić. 
Minuta 
A Nessa nie może biegać. Czy mimo poraż?enia nóg ma szansę na przeżycie, kiedy przyjdzie pora jej Wezwania? 
Czas ucieka… 
 

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 900 - 1700 wtorek: 900 - 1700
środa: 900 - 1500
czwartek: 900 - 1700
piątek: 900 - 1700
sobota: Nieczynne

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj184
W tym tygodniuW tym tygodniu182
W tym miesiącuW tym miesiącu589
ŁącznieŁącznie3280482