wynalazek.jpg

 


Julius Jessica
„Opowieści z Arendelle. Wynalazek Oakena”
Wyd. Egmont Polska


Seria „Opowieści z Arendelle” opisuje przygody Anny i Elsy oraz ich wyjątkowych przyjaciół – chłopaka o imieniu Kristoff, renifera Svena, bałwanka Olafa i wesołych trolli. Daj się porwać nowym opowieściom o bohaterach filmowego hitu Kraina Lodu. Przeczytaj o rozkwitającej siostrzanej miłości, o królowej niestroniącej od świetnej zabawy oraz o niezwykłej przyjaźni pomiędzy księżniczką i dostawcą lód.
 

 

 

lew.jpg


Schrefer Eliot
„Wzlot i upadek”
Wyd. Wilga


Niezwykła seria fantasy 
Lektura obowiązkowa dla fanów „Opowieści z Narnii” i „Władcy pierścieni” 
Głęboko na pustyni kryje się piękna oaza rządzona przez władcę, jakiego próżno szukać w całym Erdas. To Cabaro – lew, władający królestwem zwierząt i zazdrośnie strzegący swojego złotego talizmanu. Żaden człowiek nie postawił dotąd stopy na jego terytorium. Podróż do oazy wydaje się niemożliwa. 
Ale Conor, Abeke, Meilin i Rollan już wcześniej dokonywali wspólnie rzeczy niemożliwych. Teraz jednak drużyna jest rozbita, a przyjaciele podzieleni przez… zdradę. Czy kolejna ich misja ma szansę się powieść? 
Wejdź do świata przygód, magii i legend. 
Przeczytaj wszystkie tomy serii „Spirit Animals”. 

 

opowiadania.jpg


„Opowiadania z morałem”
Wyd. Papilon

W książce znajdziecie 21 sympatycznych opowiadań znanych i cenionych polskich autorów, które w przystępny sposób tłumaczą dzieciom podstawowe zasady, normy i reguły postępowania. Każde z opowiadań może stanowić punkt wyjścia do rozmowy o ważnych sprawach. Czytanie historyjek będzie nie tylko przyjemnością, ale również odkrywaniem świata. 
Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu z niezwykłymi bohaterami książki!


 

filonek.jpg


Urbanowicz-Bagniuk Anna
„Dlaczego Filonek ?”
Wyd. Omnibus

Cukrzyca coraz częściej dotyka dzieci, przewracając świat nie tylko ich, ale również ich rodziców. Nasze bajki i opowiadania pomogą postawić go znów na nogi, pokazując, że mimo choroby można spełniać swoje marzenia. Na końcu książki znajduje się 10 przykazań dla rodziców małych diabetyków.
 

 

 Mikołaj.jpg

 


„Nowe przygody Supermikołaja”
Wyd. Grupa Wydawnicza Foksal
 

Supermikołaj powraca!
Druga część wydanej dwa lata temu książki tym razem zawierająca dwa opowiadania 
o przygodach Supermikołaja – w Niemczech i na Hawajach.
 

 

gramatyki.jpg


Krzyżanek Joanna
„Księga gramatyki”
Wyd. Święty Wojciech

 

Lamelia Szczęśliwa jest bardzo szczęśliwą kobietą. Od dziesięciu lat jest na emeryturze.
Kocha komputery, bo są nieprzewidywalne. I książki, ponieważ mieszkają w nich mole książkowe. Marzy o domku na wsi. Prawie codziennie zastanawia się, która skarpetka jest prawa, a która lewa. Uwielbia biegać po ogrodzie, kiedy pada deszcz.
„Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej” jest dla dzieci, które mają problem z rozróżnieniem rzeczownika i przymiotnika. I dla dorosłych, którzy zapomnieli, czy „malowałam” to czasownik w czasie przeszłym, czy też przyszłym.
 

 

 

 

101.jpg


McNab Chris
„101 survivalowych porad dla chłopców”
Wyd. Vesper
 

Tytuł sugeruje określonego adresata. Tymczasem każdy znajdzie w niej coś dla siebie. I dzieci i dorośli. I chłopcy i … dziewczynki. Książka zawiera masę pomysłów jak poradzić sobie w trudnych okolicznościach. I choć survival kojarzy się przede wszystkim z totalną ekstremą, jest wiele porad, które mogą przydać się podczas rodzinnych wypraw, wycieczek klasowych czy obozów harcerskich. Prowizoryczny plecak, znajdowanie wody w terenie, filtrowanie i odkażanie wody, organizacja obozowiska, różnego rodzaju schronień: przy drzewie, w śniegu, szałasie, hamaku, ochrona przed owadami, rozpalanie ognia, wykonywanie różnych narzędzi: jak nóż, piła, pojemnika z kory, węzły, oszczep, łuk i strzały, proca, harpun do łowienia ryb. Książka uczy identyfikacji zwierzęcych tropów, podchodzenia zwierzyny.
Lektura zawiera też „mocniejsze” rozdziały jak sprawianie mniejszych i większych zwierząt, przygotowanie posiłku z owadów. Znajdziemy tu podpowiedź: co robić gdy ktoś wpadnie do wody, podczas lawiny, burzy, upałów, mrozów. Jednym z ciekawszych rozdziałów jest ten o nawigacji astronomicznej wykorzystującej Słońce i gwiazdy. Według książkowych wskazówek można zrobić własną mapę, kompas, rakiety śnieżne, tratwę z kłód, łubki dla rannego, nosze, kule. Nie jest to z pewnością książka dla każdego.


 

lesne.jpg


Klimczak Rafał
„Leśne skrzaty ratują przyjaciół”
Wyd. Skrzat

Opowieści o ekoludkach – bohaterach znanych z książek pod tytułem "Przygody leśnych skrzatów" oraz "Leśne skrzaty ratują zwierzęta", spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników i otrzymały wiele pozytywnych recenzji. Mamy przyjemność zaprezentować kolejne przygody leśnych skrzatów, dla których troska o zwierzęta i ochrona przyrody są najważniejsze – są sprawą skrzaciego honoru! 
Tym razem skrzaty ratują przed kłusownikiem tchórza Juliusza, pomagają sarence Patrycji w odnalezieniu jej córki, a także opatrują potrącone na autostradzie zwierzęta. Czy uda im się zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru, który wybuchł na łące? 
Mądre i zabawne opowieści, pięknie zilustrowane przez Agatę Nowak, poruszają bardzo ważne we współczesnym świecie zagadnienia ekologiczne i uczą, jak żyć w zgodzie z naturą, szanując jej prawa. Rafał Klimczak, ekolog i wielbiciel przyrody, jest również autorem bestsellerowej powieści "Nudzimisie".
 

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 900 - 1700 wtorek: 900 - 1700
środa: 900 - 1500
czwartek: 900 - 1700
piątek: 900 - 1700
sobota: Nieczynne

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj16
WczorajWczoraj184
W tym tygodniuW tym tygodniu183
W tym miesiącuW tym miesiącu590
ŁącznieŁącznie3280483