Kari Herbert  córka podróżnika i polarnika, Wally'ego Herberta  i pisarki Marie Herbert pierwsze lata swojego życia spędziła w izolowanej wiosce plemienia Inuitów w północnej części Grenlandii . Jej pierwszym językiem był inuktun, lokalny dialekt grenlandzkiego. W wieku lat czterech Kari  wraz z rodzicami odbyła  niebezpieczną podróż do Laponii  gdzie przebywała wśród jej rdzennych mieszkańców. 
   Swoje życie zawodowe poświęciła opisywaniu i fotografowaniu  Arktyki. Obecnie  autorka jest ekspertem  w dziedzinie mało znanych rejonów podbiegunowych, od ponad dziewięciu lat publikuje swoje teksty i fotografie w najbardziej prestiżowych dziennikach i magazynach podróżniczych na całym świecie. 
  „Córka polarnika”  wydana w 2004 roku odniosła  duży sukces międzynarodowy, została przetłumaczona m.in. na język duński i holenderski. 
  Książka opowiada historię powrotu Kari Herbert do miejsc, gdzie jej przyjaciele z dzieciństwa i przybrana rodzina nadal zajmują się latem polowaniem z harpunami w kajakach ze skór, przemierzają setki kilometrów z psimi zaprzęgami i gdzie zapada czteromiesięczna noc. Autorka przedstawia mity i wierzenia Inuitów, obserwuje swych przyjaciół rozdartych między wiernością tradycji a nowoczesnością. 
    Kwietniowe spotkanie DKK poświęciliśmy na omówienie najciekawszych, naszym zdaniem, fragmentów książki dotyczacych życia  codziennego na Grenlandii. Dyskutowaliśmy także na temat podróży polarnych i wypraw wysokogórskich. Interesowały nas motywy, którymi kierują się podróżnicy uczestniczący w trudnych i niebezpiecznych wyprawach w najbardziej niedostęne rejony ziemi. 
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiażki  odbedzie się 22 maja 2018 r.  
Czytamy ksiażkę Krzysztofa Vargi pt. „ Trociny”.

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 800 - 1500

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj1
WczorajWczoraj90
W tym tygodniuW tym tygodniu1049
W tym miesiącuW tym miesiącu655
ŁącznieŁącznie3346492