W ramach projektu „Baśnie i legendy polskie w komiksie” –Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie zorganizowało konkurs o tym samym tytule. Adresowany był on do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i składał się z dwóch etapów: lokalnego i ogólnopolskiego.

Na przełomie września  i października biblioteka zorganizowała warsztaty z tworzenia komiksów, na których gościliśmy młodzież z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, Szkołę Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jakie są cechy komiksów, jak pisać scenariusz komiksów, oraz zapoznali się z programem do tworzenia komiksów ToonDoo, dzięki, któremu mogli stworzyć swoją własną powieść obrazkową. Na kolejnych warsztatach powstały prace w oparciu na podstawie takich legend jak:

„O Lechu, Czechu i Rusie”, „Dwie Wisełki”, „Szewczyk Dratewka”, „Jezioro Leleskie”, „O Rycerzach śpiących pod Giewontem”, „Bazyliszek”. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali drobne upominki i dyplomy.

Projekt „Baśnie i legendy polskie w komiksie” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.