Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie oraz Pracownia Wydawnicza „ElSet” zapraszają w środę 7 września o godz. 18:00  na spotkanie autorskie i promocję książki pt. „Nawrócenie wiedźmy. Magiczno-historyczną powieść z czasów pruskich”, której autorką jest Joanna Żamejć.

„Nawrócenie wiedźmy” to wielowątkowa opowieść hipnotyzująco – magiczna, której akcja rozgrywa się w latach 1348-1353. Opowiada o niełatwych dla plemion pruskich czasach kolonizacji – niełatwych ze względu na walkę o ziemię – ale przede wszystkim o dusze i serca mieszkańców. Czy zwycięży pogańska, ale pokojowa wizja świata, czy chrystianizacja zadana gwałtem przez krzyżackich rycerzy? Na te i wiele innych pytań – znajdziecie Państwo odpowiedź przy lekturze pierwszego tomu z trylogii Joanny Żamejć. Autorce skutecznie udało się zaczarować iławian – bowiem książka jest jedną z najczęściej wypożyczanych w naszej bibliotece.

Joanna Żamejć jest laureatką Literackiej Nagrody Czytelników Warmii i Mazur - Wawrzyn 2015. Bibliotekarka z zawodu i zamiłowania, od niemal trzydziestu lat mieszkająca w Niemczech, niedaleko Bremy. Zodiakalna 'lwica' ze wszystkimi wadami i zaletami znaku, wielbicielka kotów, urodzona i wychowana w stolicy Warmii, Olsztynie. Kocha to miasto i marzy o powrocie do grodu nad Łyną. W młodości buntowniczka, od dzieciństwa lubiąca wymyślać i opowiadać historyjki – obecnie stateczna pani w średnim wieku, nadal lubiąca 'wymyślać i opowiadać'. Do tej pory pisała jedynie krótkie opowieści z dreszczykiem dla przyjaciół. "Nawrócenie Wiedźmy" jest jej pierwszą powieścią – powstałą z miłości do Olsztyna i dumy z własnych, polsko-litewsko-niemieckich korzeni.

WczorajWczoraj1950