Już we wrześniu, wraz z Instytutem Książki i innymi bibliotekami, ruszamy z projektem „Mała książka – wielki człowiek”.

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek pomaga dzieciom odkrywać świat, rozbudza ich wyobraźnię i inspiruje do twórczych działań. Dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie i mają większy zasób słownictwa, a w przyszłości częściej osiągają sukcesy.

Pamiętając o tych wszystkich korzyściach płynących z czytania książek, chcemy, żeby biblioteka była dla małych czytelników miejscem, które już na zawsze będzie im się kojarzyć z przyjemnością czytania, odkrywaniem literackich przygód i z pierwszymi samodzielnymi wyborami. Dlatego już niebawem w naszej bibliotece na każdego młodego miłośnika książek (3-6 lat) będzie czekać prawdziwa niespodzianka – Czytelnicza Wyprawka.

W wyprawce dzieci znajdą pięknie wydaną, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdzie się też coś dla rodziców – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco. Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl