3  grudnia   2015 r. w Starostwie  Powiatowym  odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Literaturze „ Kolęda prozą, czyli przypadek Ebenezera Scrooge’a” poświęcony „Opowieści wigilijnej”Karola Dickensa. Konkurs odbył się pod patronatem starosty iławskiego  Marka Polańskiego. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Iławie,  Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Iławie oraz Miejska  Biblioteka  Publiczna  w Iławie.

Pierwszy etap konkursu odbywał się na szczeblu gminnym, do finału zakwalifikowało  się 14drużyn. 

Jury Powiatowego Konkursu Wiedzy o Literaturze w składzie: Joanna Bakaluk,  Bernadeta Szurgot i  Sylwia Lewandowska,  po sprawdzeniu testów ogłosiło wyniki.

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Zespołu Szkół w Sampławie  w składzie: Weronika Susmarska, Kamila Lubiejewska i Sara Szerszeń; opiekunem grupy była  Dagmara Kowalewska.

II miejsce  zajęła drużyna Gimnazjum  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie w składzie: Klaudia Marcinowska, Maria Szczekało i Hubert Ruczyński; opiekunem drużyny była  Anita Turowska- Łątkowska.

III miejsce zajęła grupa z Samorządowego Gimnazjum we Franciszkowie: Wiktoria Birbach, Karolina Kapica i  Agata Kamionka; opiekunkami drużyny były  Magdalena Bach i Diana Marczak .

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie w składzie: Marta Płodowska,  Żaklin Szczecińska oraz Dawid Piontkowski; opiekunem zespołu była  Monika Bytner.

II miejsce zajęła drużyna  z Zespołu Szkół w Lubawie w składzie: Małgorzata Cieszniewska, Paulina Rucińska i Aneta Liberacka; opiekunem młodzieży była  Danuta Jaworska.

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół  im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie w składzie : Aleksandra Turulska, Marta Mianecka i Adrianna Kubach;  opiekunką grupy była  Bernardeta Kozicka.

W finale uczestniczyły ponadto zespoły z następujących szkół: drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie, młodzież z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Iławie, zespół z Samorządowego Gimnazjum w Ząbrowie, młodzież z Gimnazjum z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, drużyna  z Gimnazjum  ZS w Prątnicy , zespół  z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie, drużyna z Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie, młodzież z Gimnazjum   Zespołu Szkół w Zalewie.  Nagrody uczestnikom konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe.

Organizatorzy serdecznie gratulują  wszystkim uczestnikom konkursu i  ich opiekunom oraz dziękują wszystkim, którzy pomagali przy jego realizacji.

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 900 - 1400

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj3104
WczorajWczoraj3270
W tym tygodniuW tym tygodniu22166
W tym miesiącuW tym miesiącu58006
ŁącznieŁącznie2705479