Finał powiatowego konkursu o książce Andrzeja Sapkowskiego "Ostatnie życzenie. Wiedźmin"

4 listopada  2016r. w Starostwie  Powiatowym  odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Książce Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin. Ostatnie życzenie Geralta”.  Konkurs objął patronatem Starosta Iławski  Marek Polański.   Organizatorem Konkursu było Starostwo Powiatowe w Iławie,  Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie oraz Miejska  Biblioteka  Publiczna  w Iławie.
 Pierwszy etap konkursu odbył się  na szczeblu gminnym. Do finału zakwalifikowało  się 13 drużyn z powiatu iławskiego i Iławy.
Jury  w składzie: Joanna Bakaluk, Sylwia Lewandowska i Konga Groszkowska  po sprawdzeniu testów ogłosiło wyniki Powiatowego Konkursu.

 

Kategoria szkoły gimnazjalne:

 • I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Publicznego  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie  w składzie: Klaudia Marcinowska, Malwina Naguszewska i Kacper Grosz; opiekunem drużyny była  Anita Turowska-Łątkowska.
 • II miejsce  zajęła drużyna Gimnazjum  z Zespołu Szkół  w Sampławie w składzie: Kamila Lubiejewska, Ewelina Susmarska i Sara Anna Szerszeń; opiekunem grupy była Dagmara Kowalewska.
 • III miejsce zajęła drużyna z Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Iławie  w składzie: Kinga Kogga, Marta Olszewska i Aleksander Wiśniewski; opiekunką grupy była Beata Kamińska.

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

 • I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące z  Zespołu Szkół  Ogólnokształcących w Iławie w składzie: Katarzyna Kapica, Monika Zgorzelska i Rafał Wolfigiel; opiekunką młodzieży była Anita Turowska - Łątkowska.
 • II miejsce zajęła drużyna  Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół w Lubawie w składzie: Dawid Bartczak, Karol Brzozowski i Michał Lewalski;  opiekunkami  młodzieży były  Danuta Jaworska, Izabela Kozłowska i Anna Modrzewska.
 • III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół  im. Konstytucji 3 Maja w Iławie w składzie Cezary Budziński, Dawid Moczadło, Adam Zawadzki; opiekunka młodzieży była Agnieszka Sendecka.

 

W finale uczestniczyły ponadto zespoły z następujących szkół:

 • drużyna z Zespołu Szkół w Zalewie;
 • drużyna z Samorządowego Gimnazjum we Franciszkowie;
 • zespół z Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie;
 • drużyna z Publicznego Gimnazjum w Kisielicach;
 • młodzież z Zespołu Szkół w Borecznie;
 • zespół  Gimnazjum z Zespołu Szkół w Prątnicy oraz drużyna z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

 

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom Konkursu i  ich opiekunom.

Nagrody  dla uczestników Powiatowego Konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Iławie.

Organizatorzy dziękują  wszystkim, którzy pomagali przy realizacji kolejnej edycji Powiatowego Konkursu  Wiedzy o Literaturze.

Zapraszamy za rok!

 

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 900 - 1400

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj603
WczorajWczoraj573
W tym tygodniuW tym tygodniu3849
W tym miesiącuW tym miesiącu15825
ŁącznieŁącznie3178330