7 września 2016 r. Czytelnia MBP w Iławie wypełniła się zapachem wrzosu, nastrojowym światłem świec i naszymi Czytelnikami, którzy licznie przybyli na spotkanie autorskie.

Spotkanie o tyle niezwykłe, że jego główną bohaterką była autorka książki magicznej, której atmosferę, niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki, przeniosła w biblioteczne zakamarki.

Każdy, kto już przeczytał "Nawrócenie wiedźmy", doskonale wie, o czym mowa, a każdy, kto jest jeszcze przed lekturą, z pewnością to poczuł. Pani Joanna opowiadała o swoim pochodzeniu i źródłach, które stały się inspiracją do napisania jej debiutanckiej powieści.

Zdradziła również co nieco na temat warsztatu pracy pisarza i niespodziewanych trudności podczas tworzenia. A ponieważ fabuła osadzona jest w realiach historycznych, bardzo interesującym zagadnieniem dla wszystkich były poszukiwania i badania źródeł historycznych.

Bo, jak przyznała sama autorka, czytelnikowi należy się szacunek, dlatego warto się natrudzić, żeby oddać te realia jak najwierniej. Tak więc wszelkie szczegóły związane z kulturą, obyczajami, wierzeniami, środowiskiem naturalnym, a także imiona bohaterów, są zgodne z faktami. No, poza jedną drobną wpadką, do której przyznała się autorka, a której oczywiście nie zdradzamy...

Koniec spotkania właściwie okazał się nie być jego końcem, ponieważ autorka, podpisując książki, bardzo chętnie odpowiadała na pytania i rozmawiała z Czytelnikami. I tak by pewnie rozmawiała do dziś, gdyby nie plany kolejnych spotkań z innymi czytelnikami, którzy też tęsknią za odrobiną magii w życiu.

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 900 - 1400

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj267
WczorajWczoraj1009
W tym tygodniuW tym tygodniu267
W tym miesiącuW tym miesiącu19429
ŁącznieŁącznie3127463