Paweł Babski jest rodowitym iławianinem, który od zawsze interesował się astronomią i fotografią. Jego pasje zawsze mają jedno źródło – jest nim ciekawość świata i ludzi.

Do uwieczniania chwil i osób ciągnęło go od dziecka, potem jednak w jego życiu nastąpił taki okres, wktórym poszukiwał własnej drogi życiowej i odsunął się od młodzieńczych zainteresowań. Odrodzenie swojej dziecięcejpasjizawdzięcza przyjaciołom z Iławskich Zakładów Fotograficznych. Wszystko zaczęło się od pleneru w czerwcu 2015 r. w Smolnikach. Tam na nowopoczuł, co jest dla niego ważne, kim jesti gdzie jest jego miejsce na ziemi.

Wystawa fotografii, którą można zobaczyć w MBP w Iławie, nawiązuje dolosów Odyseusza. Podobnie jak mityczny bohater, który po latach tułaczki powrócił do Itaki,Paweł powrócił dopasji, którą kiedyś utracił.

Dla autora niezwykle ważna jest symbolika, stara się, aby obrazy - fotografie opowiadały, aby miały drugie dno. Jego zdjęcia opowiadają o powrotach, o tęsknotach i o przeciwnościach.Swoją wystawę traktuje jak odbudowany okręt, którym, tak jak Odyseusz,może powrócić do domu.

Jego marzeniem na przyszłość jest połączyć dwie namiętności: miłość do fotografii i miłość do astronomii. Pragnie stworzyć coś nowego i wierzy, że mu się powiedzie, bowiem wiele już udało mu się osiągnąć dzięki pracowitości, talentowi i ludziom, których spotkał.

Zdjęcia z wystawy będzie można nabyć, przekazując dowolną kwotę na konto Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Nowa Nadzieja: 95 2490 1028 9000 0001 4800 0267 z dopiskiem JAKUB FAFLUS.

Kubuś cierpi z powodu zaburzeń nieprorozwojowych na podłożu genetycznym. Aby mógł kontynuować intensywną rehabilitację, potrzebuje wsparcia nie tylko finansowego, ale także przedmiotowego i emocjonalnego. Dzięki wsparciu będzie on mógł kontynuować rehabilitację na wysokim poziomie z wyspecjalizowanym zespołem terapeutów.