Co się wydarzy, kiedy w neutralnej, artystycznej  przestrzeni spotka się romantyczka i perfekcjonista?

A jeśli założymy do tego jeszcze, że te dwie osoby obdarzone zostały talentem i wrażliwością ukierunkowaną na miejsce w którym żyją, to możemy być pewni, że będziemy mieć okazję uczestniczyć w wyrafinowanym wydarzeniu artystycznym.

Maryla:  Maria Plawgo, rodowita iławianka, emerytka i długoletnia pracownica Urzędu Miasta w Iławie. Sama o sobie mówi, że spóźniła się z odkryciem swojego malarskiego powołania o prawie 40 lat, teraz sumiennie odrabia stracony czas i obiecuje, że jeszcze będzie się rozwijać. Tematem jej prac są najczęściej motywy iławskie, związane z miastem i Jeziorakiem.

Andrzej:   Andrzej Mazurkiewicz - urodzony w 1958 r. w Iławie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. W latach 1984-86 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Pracował jako nauczyciel plastyki w szkołach w Kamieńcu k. Susza, Iławie i Rudzienicach. Perfekcjonista z duszą romantyka, który wymaga od siebie jednocześnie: ciągłego doskonalenia warsztatu i budowania wrażliwości na piękno. Jego życiowym celem jest uchwycić i pokazać piękno przyrody i architektury Iławy.

A o tym ile mamy szczęścia, że romantyczkę i perfekcjonistę połączyła wspólna pasja i miłość do Iławy opowiedzą same obrazy.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 2 października br. o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, Iława, ul. Jagiellończyka 3

Wystawa będzie prezentowana do 22 października 2015 roku.

Wystawa zorganizowana z okazji 710-lecia lokacji Iławy.

WczorajWczoraj1918