Natalia Szynkowska fotografuje od pięciu lat. Jednak jej zdjęcia nie są powszechnie znane. Fotografie Natalii to bajka, w której zarówno autorka jak i fotografowani stają się postaciami z japońskich filmów rysunkowych. Natalia jest znana pod różnymi pseudonimami. Staje po obu stronach aparatu fotograficznego. Jej zdjęcia ujawniają tajemniczy świat japońskiej kultury w Polsce. Postaci na jej zdjęciach nie skrywają się wyłącznie za makijażem. Fotografowani niemal całym sobą udają albo raczej stają się japońskimi postaciami z mangi. Kolorowe peruki, szyte na miarę stroje, ręcznie robione dodatki a nawet sceneria bardziej kojarzy się z zawodową fotografią modową niż z amatorską fotografią.

Ta fotografia to jednak nie zabawa, to sposób życia. Cosplay to tajemnicze słowo, które kryje w sobie fascynację nieistniejącym światem mang. Przebieranie się za różne postaci, udawanie scen z filmów, fotografowanie... Natalia jest kimś więcej niż fotografikiem, jest kreatorem bajkowej rzeczywistości, która choć oparta na animacji, dla wielu jest bardziej prawdziwa niż namacalny świat.

Bartek Gonzalez

Na wernisaż Natalii Carmen Szynkowskiej zapraszamy w poniedziałek 22 lutego o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, Iława, ul. Jagiellończyka 3.

Ucztę zmysłów podczas wernisażu zapewni partner wystawy – YOTTO – Sushi Bar – Iława, ul. Niepodległości 12

Wystawę będzie można oglądać do 21 marca br. w godzinach otwarcia iławskiej biblioteki publicznej.

WczorajWczoraj1950